HAKKIMIZDA

Metemteks 1982 yılında İstanbul’da kurulmuş olup , faliyetlerine polyester iplik ticareti ile başlamıştır. 1996 yılında şirket hissedarları geniş deneyime sahip oldukları polyester iplik sektöründe üretici firma olarak faaliyetlerine devam etmeye karar vermişlerdir.

Bu karar doğrultusunda 1996 yılında şu an faaliyette bulunan Çorlu’daki 14.000 m2 arsa üzerine kurulu 8.000m2 kapalı alana sahip iplik fabrikası kurulmuştur. Polyester iplik üretimi ve bu ürünlerin yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda satışı alanlarında faaliyet göstermektedir. 2011 yılı Şubat ayında Metem Enerji ve Tekstil San. Tic. A.Ş, Işıklar Holding bünyesine katılmıştır. Işıklar Holding'in ‘Önce Kalite ‘ anlayışı ve Metemteks’in sektöründeki birikim ve tecrübesi biraraya gelerek oluşturdukları işbirliği şirketimize yeni bir ivme kazandırmıştır.

İplik fabrikası , dokuma üretiminde kullanılmak üzere çeşitli polyester iplikler üretebilecek şekilde tasarlanmıştır.Büyük çaplı entegre üreticelerle kıyaslandığında Metemteks , üretiminde büyük bir esnekliğe sahiptir ve bu esneklik şirketin küçük çaplı siparişleri bile üretim prosesinde herhangi bir sorun yaşamadan karşılayabilmesini sağlamaktadır.Bu sebepten dolayı Metemteks hizmet ettiği sektörlerde en büyük üreticelerden biri olmuştur.Metemteks dokuma ipliklerinde sahip olduğu lider-tedarikçi konumu ile birlikte Türkiye’nin özellikle ev tekstili, örme, dar dokuma ve etiket sektöründe birçok küçük ve orta ölçekli tekstil üreticisi müşterisi bulunmaktadır.

Metemteks Türkiye’de 38 yıldır saygın bir isme , imaja ve sektöründe büyük bir deneyime sahip olup , bir çok değişik polyester iplik çeşidi ile çok geniş bir ürün yelpazesini elinde bulundurmaktadır.

VİZYON

Tekstil sektöründe sürekli büyümeyi sağlamak ve önde gelen firmalar arasında yer almak Doğru ve karlı alanlara yatırım yapılması ve bu alanlarda etkinliğin artırılmasını sağlamak Yurtiçine ve yurtdışına yüksek standartlarda satışların eşgüdümlü olarak artırılmasını sağlamak

MİSYON

Etkin kaynak kullanımı ve olası kayıplardan kaçınılmasını sağlamak Müşteri memnuniyetini artırmak Şirket çalışanlarının ve üretim sahalarının performanslarını artırmak üzere faliyet göstermek Dünya standartlarında olmak ve bu standartlardaki şirketlerle rekabet edebilecek etkinliğe ulaşmak.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Metemteks Sentetik İplik San. Tic. A.Ş. olarak, İş hayatımızdaki sorumluluklarımızı ve sizlere duyduğumuz saygıyı ön planda tutarak, Kendimizi sürekli geliştirip yenilemeyi , Verimli çalışma şartlarını sağlayıp ve en önemlisi Işıklar Holding’in ‘Önce Kalite’ anlayışından ödün vermemeyi, Müşterilerimiz ve çalışanlarımız ile beraber bütün bunları bir iş prensibi haline getirmeyi kendimize görev biliyoruz. Bu doğrultuda OEKO-TEX ve GRS belgelerine sahip olarak müşterilerimize güvenli hizmet hizmet vermekteyiz.

Quality Image
Quality Image

TANITIM VİDEOMUZ

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo